Przejdź do treści strony

Kotły C.O

Kotły spełniające normę 5-tej klasy i ecodesign

Krótko o 5-tej klasie i ecodesign

Co oznacza klasa 5 w klasyfikacji kotłów na paliwa stałe?

Klasa 5., wprowadzona również przez znowelizowaną normę PN EN 303-5, jest to najlepsza klasa, gdzie obowiązują najbardziej restrykcyjne wymagania co do emisji i sprawności, a sprostać im potrafią tylko najlepsze urządzenia w Europie. Kocioł spełniający klasę 5. to gwarancja najniższej emisji CO, pyłów i węgla organicznego do atmosfery oraz wysokiej sprawności, co przekłada się m.in. na mniejsze zużycie paliwa. Ponadto urządzenia tej klasy objęte są często programem dofinansowań do ceny zakupu kotła. W tej klasie królują urządzenia przystosowane do spalania biomasy: kotły z palnikami pelletowymi oraz kotły zgazowujące drewno.

Co to jest Ecodesign ?

Pod tym pojęciem należy rozumieć Dyrektywę Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektowania produktów związanych z energią. Po żarówkach, sprzęcie AGD, itp. Przyszedł czas na urządzenia grzewcze. Niektóre z nich, tak jak pompy ciepła czy kotły gazowe, są objęte tym wymogiem już od 2015r. Natomiast kotły grzewcze na paliwa stałe ujęto w Rozporządzeniu Komisji UE 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r., które będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020r. Oferowane urządzenia, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EKODESIGN, dzięki poszanowaniu energii i paliwa w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Niestety, oznacza to również, że część urządzeń obecnie produkowanych będzie musiała zostać wyeliminowana ze sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza nieefektywnych, niskosprawnych kotłów o ponadnormatywnej emisji związków szkodliwych.

W naszej ofercie znajdą państwo kotły na ekogroszek i pellet najbardziej znanych marek na rynku takich jak Defro, Kostrzewa, Tekla, Stalmark, Lazar, Logiterm czy Biodom.

Nasi sprzedawcy chętnie udzielą niezbędnych informacji oraz dobiorą kocioł do państwa potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w naszym markecie bądź przez kontakt telefoniczny.

View the embedded image gallery online at:
https://panelszaflary.pl/tech-grzewcza/kotly-c-o#sigProId5567e5941f