Przejdź do treści strony

Kotły C.O

Kotły spełniające normę 5-tej klasy i ecodesign

Fotowoltaika

Jak działa instalacja fotowoltaiczna, bardzo proste.

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wytworzony w fotowoltaice prąd stały przepływa przez inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać - w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

Z jakich elementów składa się zestaw fotowoltaiczny?

Zestaw instalacji fotowoltaicznej, który jest źródłem energii odnawialnej, składa się z paneli fotowoltaicznych - zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych, które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej inwertera (falownika) - zmieniającego prąd stały na prąd zmienny liczników zużycia i produkcji energii okablowania akumulatora wraz z regulatorem ładowania - w zależności od tego czy jest to instalacja niezależna (off-grid - wyspowa) czy przyłączona do sieci elektroenergetycznej (on-grid).

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Zasada działania paneli fotowoltaicznych polega na tym, że ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W tym celu foton (czyli minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Jednostka światła jest pochłaniana przez ten krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n (złącze dwóch półprzewodników niesamoistnych o różnych typach przewodnictwa: p i n.) możliwe jest połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej. Energia świetlna zostaje przekształcona na elektryczną. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, czyli jeżeli chcemy korzystać z energii elektrycznej musimy zainstalować falownik (inwerter), który zmieni prąd stały paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny.

Kilka słów o ofercie

Nasi wyszkoleni sprzedawcy chętni pomogą państwu w doborze i wycenie kompletnej instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy systemy znanych i sprawdzonych marek na rynku takich jak Selfa, Sharp, Panasonic, LG itp. Każda instalacja jest dobierana indywidualnie do potrzeb i wymogów klienta przez co państwo, jako nasi klienci będziecie w 100% zadowoleni z usług jakie oferujemy.

Więcej szczegółów oferty można zasięgnąć przez kontakt telefoniczny bądź wizytę osobiście w naszym sklepie